Arıtılmamış Suyun Çocuklar Üzerindeki Etkisi

Musluk suyunun içerisinde buluan klordan sonra en çok rastlanan madde kuruşdur.
İçme suyuna karışan kurşunun sebebi musluğunuzla ana deponuz arasındaki bağlantılar olduğundan merkezi arıtma söz konusu değildir.
İçtiğimiz suya karışan kurşunun çoğu lehim yerlerinden, kuruşun borulardan, pirinç sıhhi tesisat parçalarından karışır.
EPA verdiği karar ile içme suyunun küçük çocuklar için emniyetli sayılabilmesi için içinde bulunabilecek kurşun miktarının bir alt seviyenin olmayacağını belirtmiştir.

Bu karara göre ime suyu hiç kuruş içermemelidir. Kurşun düşük oranlarda olsa dahi çocuklarda öğrenme ve davranış bozukluklarına, zeka geriliğine, hipertansiyona ve düşük konsantrasyona sebebiyet vermektedir.
Kurşun yalnızca çocukları değil yetişkinlere de zarar veriyor. Sudan kaynaklanan kurşun herkesi kalıcı yolla etkilemektedir.

Uzun süre kalıcı olacak şekilde bu toksit metal vücutta öncelikle kemik ve dişlerde birikir. Vücudun elektrik ve sinir sistemi üzerinde urşun çok zarar verici belirtiler gösterir. Kurşunun içme suyuna karışarak oluşturduğu kirlilikten tamamen korunmamız mümkün. Özellikle çocukları sakatlayan etkilere sebep olan kurşunun suyumuza karışmasını, basit bir uygulamayla içme suyumuzu kullanma aşamasında filtreleyerek engelleyebiliriz.

Arıtılmamış Suyun Çocuklar Üzerindeki Etkisi hakkında daha fazla ve daha detaylı bilgiye ulaşmak için bizleri arayınız.

0850 840 13 66
0506 787 56 06

s

Bir cevap yazın