Dışarıdan Alınan Sular Nelerdir ?

Merhaba su arıtma okurlarımız bugün sizler için dışarıdan alınan sular nelerdir bunlardan bahsedeceğiz. İlk olarak sizlere kaynak suları hakkında bazı bilgiler vereceğiz. Çoban çeşmeleri olarak adlandırılan kaynak suları dünya sağlık örgütü tarafından yapılan açıklamaya göre kesinlikle şehir merkezlerine 100 ila 150 km arasında uzaklıkta olması gerekmektedir. Çünkü şehir kokusundan,pisliğinden ve buna benzer kimyasal atıklardan uzak olması gerekmektedir. Uzak olduğu için bu yüzden çoban çeşmesi denilmektedir.

İnsanların yoğun olarak bulunduğu ve topluluk olarak yaşanılan yerlerde sanayi kuruluşları ve buna benzer iş sahası olduğu için bu bölgelerde doğal kaynak sularının olması imkansızdır. Olsa dahi bu tür durumlar karşısında sular aşırı olarak kirlenmektedir. Bu yüzden kaynak suları tamamen denetimden uzak ve klorlanmış olmaması gerekmektedir.

Bu tür doğal kaynak sularının taşınması ve yerine getirilmesi biraz zordur. Tamamen doğal olduğu için plastik vb kaplarda taşınması ve büyük araçlar ile taşınması risklidir. Çünkü bu sular aksi durumlara karşı korumasız olduğu için kirlenme hızı daha fazladır. Yani mikroorganizmaların üreme aşaması daha hızlı olmaktadır. Kesinlikle bu suların yerinde kullanılması ve içilmesi gerekmektedir.

Dışarıdan Alınan Sular Nelerdir ? Eğer sizlerde bu durum karşısında evinize ve ya iş yerlerinize su arıtma cihazları almak isterseniz bizlerle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Sizler için en kaliteli ve en sağlıklı cihazları en uygun fiyatlara vermeye hazırız.

0212 438 43 99
0530 320 06 66

Dışarıdan Alınan Sular Nelerdir

Bir cevap yazın