Egzersiz Sırasında Su İçmenin Önemi

Günümüzden yaklaşık olarak 15 yıl öncesine kadar spor yaparken su içmenin performansı olumsuz etkileyeceği konuşulurken ve çoğu kişi bunu uygularken, aslında ne kadar yanlış bir durum içinde olduğumuz tartışılmazdır.

Eskiden spor yapanlar bilir ki, Spor yaparken hocalarımız bize çok az su içmemize izin verirlerdi. Hatta çoğu zaman su içemezdik. Fakat aradan geçen bu kısa süreçte, araştırmaların ve spor bilimine verilen önemin artması özellikle ülkemizde spor yapanların daha bilinçli birşekilde spor yapmalarını da beraberinde getirdi.

Herhangi bir egresiz programını uygularken, mutlaka yanımızda su bulundurmamız gerekir.
Uyguladığınız egzersiz programının şiddetine bağlı olarak su alım miktarını ayarlamanız gerekmektedir.
Örnek vericek olursak 1 saatlik bir Kardiyo programı ile 1 saatlik Pilates dersindeki terleme miktarı aynı olmayacaktır.Bu nedenle su içerken, egzersizlerin tipine dikkat etmemiz gerekmektedir.

Bir diğer önemli nokta ise, bir defadan fazla su içmememiz gerekmektedir. Azar azar ve sık sık su içmemiz, vücudunuzun suyu çok daha verimli bir şekilde kullanmasına olanak sağlayacaktır.

Spordan 1 saat kadar önce yavaş yavaş 500ml su içmek ve son yarım saatte 200 ml suyu azar azar içmek, Eğzersiz sırasında ise 10-20 dakikada bir 200 ml su içmek sağlımızı olumlu yönde etkiliyicektir.

Bu şekilde bir tüteimde vücudumuz uygulanan egzersize çok daha iyi adapte olacak ve performansımızı daha iyi bir şekilde sergilememize yardımcı olacaktır.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için web sitemizdeki ürünleri ve makaleleri inceleyebilir veya bizleri arayıp su arıtma sistemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

0850 840 13 66
0530 320 06 66
Egzersiz Sırasında Su İçmenin Önemi

Bir cevap yazın