Günde Tüketmemiz Gereken Su Miktarı

Günlük aktiviteleri yerine getirirken sindirim, terleme ve nefes alma yoluyla vücuttaki su sürekli olarak eksilmektedir. Metabolizma sağlıklı bir şekilde hayati fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için eksilen su miktarı kadar su ile takviye edilmelidir. Buna günlük su ihtiyacı denilmektedir. Su ihtiyacı kesinlike susama duyumuna göre, belli bir tüketim alışkanlığına ve su tüketim bilincine sahip olunarak giderilmelidir çünkü vücudun ihtiyacı olan suyu yerine koymamak, birtakım rahatsızlıklara neden olabilmektedir.

Sağlıklı bir hayat için su şarttır. Hücrelerin bütünlüğü, dolaşımın sağlanması, üre, elektrolitler ve diğer zararlı maddelerin atılması, vücut ısısının düzenlenmesi, mukozaların nemliliğinin sürdürülebilmesi, sindirimin gerçekleşebilmesi, hücrelere besin ve oksijen taşınması hep su sayesinde olur.

bir günde ne kadar su içilmeli sorusu kulaktan dolma bilgiler veya bilimsel olmayan yöntemlerle cevaplanmaktadır. Sağlıklı bir yetişkinin 1 günde ortalama 8 veya 9 bardak su tüketmesi önerilir.

fakat tükettiğimiz bu sular ne kadar temiz ve sağlıklı ??

Bizler için su bu kadar önemli iken bizim içtiğimiz sular ne kadar temiz ??

Çoğu içtiğimiz sular iyi arıtılmamış içerisinde mikrop barındıran sularda olabilir. Özellikle içtiğimiz çeşme suları insan sağlığı için çok sakıncalı olabilir. Arıtılmamış suların içerisinde her türlü bakteri olabilir.

Bu yüzden su içmek kadar içtiğimiz suyun iyi bir şekilde arıtılması da şarttır.

Ev ve İş yerlerimizdeki arıtma cihazlarını güvenilir firmalardan almalıyız.

Su arıtma cihazları hakkında daha detaylı bilgi için bizleri arayabilirsiniz.

İrtibat Hattı

0530 320 06 66
0216 641 19 84

Günde Tüketmemiz Gereken Su Miktarı

Bir cevap yazın