3 litre su

Her gün 3 litre su ya da 2 litre su içilmesi gerektiğini söyleyen uzmanları dinleyen insanlar psikolojik bir baskı hissederek sudan uzaklaşıyorlar. Asıl doğrusu her gün 3 litre su içmek değildir. Vücudunuzu temiz suya alıştırmaktır. Çünkü içtiğiniz su eğer temizse yani ph oranı 7-8 üzerindeyse vücudunuzdaki asidi atarak alkali seviyenizi yükseltmeye başlıyor.

Özellikle bayanlar hamilelik döneminde fazla su tüketimine giderler. Doğum sonrasında su içmeye alışan vücut bu alışkanlığı kaybetmez ve su içme isteğini devam ettirir. Abdominal hormonlar 21 günde alışkanlık kazanırlar ve 21 günde bu kazandığı alışkanlığı unuturlar. Bu sigara içenler ya da her hangi bir madde bağımlılığı olan kişiler için böyledir.

Dolayısıyla bireyin her gün düzenli olarak 3 litre su içmesi bir anda mümkün değildir. Fakat zaman içerisinde bu alışkanlığı kazanırsa, vücuduna sağlık bakımından epey yarar kazandırmış olacaktır. En başta böbrekleri temizlencek. Vücudda biriken asit bazlı hidrojen bileşiklerinden kurtulurlar. Sağlıklı bir hayat için temiz su için, sevdiklerinizle güzel bir ömür geçirin.

Su arıtma sepeti sizlere hayırlı günler diliyor.

 

3 litre su

Bir cevap yazın