İçtiğimiz Su Şifa Mı Yoksa Hastalık Mı ?

Su canlı hayatı için önemli bir yaşamsal kaynaktır. Hayatımızda bu kadar önemli yeri olan sudan maksimum derece de faydalanmalıyız. İnsan için en yararlı su özelliğini taşıyan suya canlı su adı verilir. Canlı su şifa veren ,canlandıran enerji katan özellikleri yanı sıra anlı metabolizmalarının en çok tercih ettiği sudur. Metabolizmanın daha hızlı çalışmasıyla bağışıklık sistemi güçlenir.

Birçoğumuz canlı suya ulaşabilmek için ambalajlanmış veya işlenmiş suları içerek hayat kalitemizi yükselttiğimizi sanırız, ama ne yazık ki böyle düşünmekle yanılırız. Sanayileşmenin gelişmesi,asit yağmurları ,şehir şebeke sistemleri gibi canlı olan doğal kaynak sularını cansız su haline getiren faktörlerin dışında suyu ambalajlamak da canlıyı öldüren uygulamalardır.

Aslında canlılar için en faydalı suyun hangisi olduğu konusunda bildiklerimiz sınırlıdır.

Canlı su için Altı kriter vardır…

İçilecek suyun vücudumuza yararlı olabilmesi bazı nitelikleri taşıması halinde mümkündür. Suyun canlı su olarak nitelendirilmesi için aşağıdaki özelliklere sahip olması gerekir.

Temiz olmalıdır.
Enerji dolu olmasıdır.
Oksijen yönünden zengin olması gerekir.
Mineral açısından zengin olmalıdır.
pH seviyesi vücutta akışkanlar ile denge içerisinde olmalıdır.
Moleküler yapısı küçük ve altıgen kümeler halinde olmalıdır.

İçtiğimiz Su Şifa Mı Yoksa Hastalık Mı Konusu hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için bizimle iletişime geçebilir ve cihazlarımız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

0212 438 43 99
0850 840 13 66

İçtiğimiz Su Şifa Mı Yoksa Hastalık Mı ?

Bir cevap yazın