Su Arıtma Cihazları Nasıl Çalışır?

Su Arıtma Cihazlarında bulunan 5 ana filtre sayesinde, Suyun içerisinde var olan tüm zararlı maddelerin bu filtreler sayesinde arındırıldıktan sonra sağlıklı ve hoş bir tada ulaşır.

Aşama Aşama Anlatacak Olursak;

1. Aşama ; İlk ön filtre : Suyla temasa geçen ilk filtre 5 mikron gözenek özelliğine sahip olan ve pas, çamur ve asbest gibi tortuları arındırarak suyu berrak bir hale getirir.

2. Aşama ; Aktif Karbon Filtre : 2. Filtre olan bu filtre içerisindeki karbon sayesinde, başta klor olmak üzere kötü koku ve değişik tatlar veren tüm kimyasal maddeleri arıtır.

3. Aşama ; Bir Mikron Supun Filtre : Bu aşamadaki su 1. aşamadaki 5 mikron filtre ile neredeyse aynı işlevi görür ama 1 mikron derinliğindedir. İlk iki aşamadan geçen suyu son kez süzerek ters ozmos sisteminin en önemli parçası olan membran filtreye suyu ayrıştırması için gönderir.

4. Aşama ; Membran Filtre : Dünya üzerinde sadece bir kaç firmanın üretebildiği 3 kat kompozit polyamidden oluşan, ileri teknoloji yapımı bir filtredir. Filtreye gelen basınçlı su, gözenekleri milimetrenin milyonda birinden çok daha küçük olan membrandan geçerek en düşük molekül düzeyinde filtrasyon yapılır. Bu işlem sırasında suda bulunabilecek zararlı karışımların ve mikropların tamamı dışarı atılır.

Suda çözünmüş madde miktarı (TDS) Ortalama %90 düşürülerek, suyun özü elde edilir.
Bilinen en küçük virüs membran gözeneğinden 20 kat daha büyüktür ve asla filtreden geçemez.

5. Aşama ; Tatlandırıcı Filtre ; Son aşama olan 5. filtre sistemi, membrandan çıkan filtrelenmiş ve saf bir halde bulunan suyun tadı 0 a yakın olucağından bu son filtre sistemi uygulanır. Bu sistem sayesinde tatlı, ekonomik ve sizin kontrolünüzde en sağlıklı şekilde içme suyu elde etmiş olursunuz.

Su Arıtma ve Su Arıtma Cihazı hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak veya her hangi bir soru sormak için gönül rahatlığıyla çekinmeden arayabilirsiniz.

0506 787 56 06
0216 641 19 84

s

Bir cevap yazın