Su Arıtma Cihazlarının Bakımı

Su arıtma cihazı  kullanımı gün geçtikçe çoğalmaktadır.Damacanalar ile ilgili kötü haberlerin çıkması insanları daha sağlıklı ve ekonomik çözümlere yönlendirmektedir. Su arıtma cihazları hem sağlık bakımından hemde ekonomik açıdan kullanıcıya çok faydalı olduğu için insanlar doğal olarak su arıtma cihazlarına yönelmektedir.  Su arıtma cihazlarının belli dönemlerde bakımları vardır. Sağlıklı ve güvenilir su içmek için bu bakımları zamanında yaptırmalısınız.

Su arıtma cihazları, gelen şebeke suyu değerlerine  ve kapasitelerine göre  bakımları yapılmaktadır. Genel olarak ön filtre değişimi 6 aylık periyotlarda yapılmaktadır. Ön filtre de bulunan Sediment filtre, Granül Aktif Karbon ve Blok Karbon filtre değişmektedir.

Su arıtma komple filtre bakımı genel olarak yıllık olarak yapılmaktadır. Bu bakımda  ön filtre haricinde membran filtre ve post karbon filtre değişimi yapılmaktadır. Siz de su arıtma cihazı kullanıcısı iseniz cihazınızın markası ne olursa olsun  bakımlarınızı düzenli olarak 6 (altı) ayda bir yaptırınız.

Daha detaylı bilgi için bizleri arayabilirsiniz.

İrtibat Hattımız

0506 787 56 06
0212 438 43 99

Su Arıtma Cihazlarının Bakımı

Bir cevap yazın