Suyun Mineral Bakımından Zengin Olmasının Önemi ve Faydaları

Kaliteli suyun en önemli unsurlarından biri suyun mineral içeriğidir. Vücudun ihtiyacı olan minerallerin tümünü sudan karşılamak mümkün değildir. Ancak suyun belli oranda mineral içermesi çok önemlidir. Örneğin şifalı su olarak bilinen termal ve doğal kaynak suları içerdikleri mineral sayesinde canlılık vermekte ve hastalıkları iyileştirmektedir.

Dünyanın en ünlü şifalı suyu kabul edilen ve her yıl milyonlarca kişini ziyaret ettiği Fransa‘ nın güneyindeki Lourdes suyunun sırrı bazı bilim insanlarına göre içerdiği Germanyum (Ge) mineralidir. Germanyum minerali bağışıklığı güçlendirdiği için hastalıklara karşı direnci arttırarak iyileşmeyi sağlar ve korur.
Artan nüfus gıda sektöründeki rekabet, yanlış,dengesiz,yetersiz veya aşırı beslenme alışkanlıkları ile çevre kirliliği gibi unsurlar her geçen gün vücudumuza aldığımız besin kalitesini ve değerini düşürmektedir besin kalitesinin düşmesi,besinlerle beraber aldığımız mineral ve vitaminlerin de azalması anlamına gelmektedir.

Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu mineralleri çeşitli gıdalardan ve sudan almamız çok önemlidir minerallerin hücre duvarından geçebilmeleri için suda çözülmüş iyonlar halinde bulunmaları gerekmektedir sudaki minerallerin miktarı oksijeni çözme yeteneğini etkiler saf suda,yüksek mineral içerikli suya göre daha çok oksijen çözülebilir bu nedenle deniz suyu ve kuyu suları taze yüzey sularına göre daha az çözülmüş oksijen içerirler.

Suyun Mineral Bakımından Zengin Olmasının Önemi ve Faydaları hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için bizimle iletişime geçin.

0850 840 13 66
0530 320 06 66

Suyun Mineral Bakımından Zengin Olmasının Önemi ve Faydaları

Bir cevap yazın