Ultrafiltrasyon ( UF ) Sistemleri

Ultrafiltrasyon sistemleri sudaki klasik filtrasyon yöntemlerinin aksine yüksek kalitede filtrelenmiş su eldesinde kullanılmaktadır. Özellikle ters osmoz ve nano filtrasyon gibi hassas arıtma sistemlerinin giriş suyu kalitesine bağlı olarak tıkanma risklerinin yüksek olduğu düşünülürse ultrafiltrasyon sistemleri hem kendisinden sonra kullanılması muhtemel sistemlerin sağlıklı çalışması hemde yüksek kalitede fiziksel filtreleme özelliği sayesinde vazgeçilmez bir teknolojidir.

Ultrafiltrasyon sistemleri reverse osmosis ve nanofiltrasyon sistemlerinin aksine sudaki kimyasal değerlerde ciddi oranda bir değişimi sağlamaz bunun yerine bilinen yöntemler arasında en iyi kalitede filtrasyon sağlayan yöntemlerin balında gelmektedir.

Ultrafiltrasyon sistemlerinin ters yıkanabilir olmasının yanı sıra kötü kalitelerdeki bir çok suda sonuc verecek yapıya sahip olması ve işletim giderlerinin düşük olması önemli diğer avantajları arasında sayılabilmektedir.

Ultrafiltrasyon sistemlerinin sağlıklı çalışabilmesi için elbette ön fizibilite çalışmasının sağlıklı yapılması gereklidir. Giriş suyu kalitesine uygun UF sisteminin uygulanması alınacak verimle orantılı olarak artacaktır.

Okcel Çevre Teknolojileri, ham su kalitesine bağlı olarak gerekli analiz çalışmalarını yapar ve çözüme uygun UF modüllerini belirler. Sonuçta sistemden maksimum verimin sağlanması için uygun yıkama kimyasalı ve ekipmanları seçerek sistemi tasarımını tamamlar.

Ultrafiltrasyon sistemleri; Gıda, meşrubat, doğal kaynak su arıtma, mobil arıtma ve merkezi arıtma sistemlerinin yanı sıra belirli bir kaliteye kadar ulaştırılmış olan atıksu arıtma ve geri kazanım tesislerinde de sıklıkla kullanılmaktadır.

Ultrafiltrasyon ( UF ) Sistemleri hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0506 787 56 06
0216 641 19 84

Ultrafiltrasyon ( UF ) Sistemleri

Bir cevap yazın